Leto je veoma stresno godišnje doba za mobilne telefone, naročito ako putujete na more jer je tada izložen okolini opasnoj po elektroniku. Vrućina, voda, pesak lako mogu da oštete elektronkse uređaje, naročito mobilne telefone. Evo nekoliko saveta kako da ih zaštitite. Izbegavajte da ih ostavljate na suncu ili u automobilu. Ako to ne možete da izbegnete vodite računa da ekran ne bude okrenut na gore jer sunce može da ošteti displej. Ako nakon izlaganja suncu ekran potpuno potamni isključite telefon, sačekajte da se ohladi i uključite ga ponovo. U telefonu izloženom visokim temperaturama može doći do kratkog spoja, baterija može da iscuri, a veoma retko može i da eksplodira. Iako su kućišta telefona čvrsto spojena, pesak, prašina i sitne čestice mogu ozbiljno da pokvare elektroniku. Najviše su ugroženi konektori i dugmići, pa je bolje da ne spuštate telefon direktno u pesak. Nije loše da nabavite silikonsku fitrolu ili foliju za ekran.
Leto je veoma stresno godišnje doba za mobilne telefone, naročito ako putujete na more jer je tada izložen okolini opasnoj po elektroniku.
Vrućina, voda, pesak lako mogu da oštete elektronkse uređaje , naročito mobilne telefone. Evo nekoliko saveta kako da ih zaštitite.
Izbegavajte da ih ostavljate na suncu ili u automobilu. Ako to ne možete da izbegnete vodite računa da ekran ne bude okrenut na gore jer sunce može da ošteti displej. Ako nakon izlaganja suncu ekran potpuno potamni isključite telefon, sačekajte da se ohladi i uključite ga ponovo.
U telefonu izloženom visokim temperaturama može doći do kratkog spoja, baterija može da iscuri, a veoma retko može i da eksplodira.
Iako su kućišta telefona čvrsto spojena, pesak, prašina i sitne čestice mogu ozbiljno da pokvare elektroniku.
Najviše su ugroženi konektori i dugmići, pa je bolje da ne spuštate telefon direktno u pesak. Nije loše da nabavite silikonsku fitrolu ili foliju za ekran.
Ako vam telefon ipak upadne u pesak očistite ga krpom ili usisivačem, savetuje "Život plus".
Ako vam telefon upadne u vodu odmah izvadite bateriju. Ako se radi o slanoj vodi stručnjaci savetuju da ga ubacite nakratko u slatku vodu. Slana voda kada se osuši ostavlja minerale koji uništavaju digitalne veze.
Telefon ne sušite fenom, jer će tako samo pogurati vodu tamo gde nije dospela. Koristite usisivač ili ostavite telefon da se sam osuši, oko pola sata, a zatim ga spustite na mesto koje skuplja valgu - na primer u činiju punu pirinča. Ostavite ga tako celu noć, a tek onda vratite bateriju.